انتشارات دانشگاه تهران
ضوابط و مقررات و راهنمای خرید کتاب
ضوابط فروش کتاب‌های انتشارات دانشگاه تهران

 

شیوه‌ توزیع کتاب

در حال حاضر انتشارات دانشگاه تهران در سطح گسترده‌ای با عاملان فروش در سراسر کشور ارتباط مستقیم دارد و به طور متناوب فهرست کتاب های منتشر شده با قیمت غیر قابل تغییر برای آنان ارسال می‌شود. علاوه بر این عوامل توزیع می‌توانند از طریق این سایت نیز از جدیدترین اطلاعات کتابهای منتشر شده آگاهی یابند. در طول ‌روز واحد فروش سفارش خرید را از طریق سایت، نمابر، تلفن و احیاناً مراجعات حضوری دریافت و بلافاصله کتاب های درخواستی به شهرستان ها یا بنگاه های باربری حمل می‌شود و به دورترین نقطه کشور می‌رسد. هیچ یک از فروشندگان، مجاز به تغییر قیمت کتاب نیستند.

 

ضوابط فروش

خرید از 5،000،000 ریال تا  10،000،000 ریال به صورت نقدی با 1٠% تخفیف 

خرید از 10،000،000 ریال به بالا به صورت نقدی با 2٠% تخفیف 

با کسانی که تمایل داشته باشند به عنوان نماینده مؤسسه فعالیت نمایند قرارداد منعقد می‌شود.

نکته مهم: کتاب‌های فروخته شده جزء‌ در موارد استثناء (اشکالات چاپی) به هیچ‌وجه قابل استرداد نیست.

 

شیوه خرید

خرید کتاب‌های منتشر شده توسط متقاضیان محترم به روش های زیر امکان‌پذیر می‌باشد:١ - خرید از طریق مراجعه حضوری 
آدرس و تلفن مراکز پخش و فروش انتشارات دانشگاه تهران در گزینه راهنما موجود می باشد.٢ - خرید از طریق تماس تلفنی و ارسال فهرست کتب مورد نیاز 

بدیهی است هزینه حمل کتاب از انبار تا مجاری ارسال (باربری) با انتشارات دانشگاه و از باربری تا مقصد برعهده متقاضی (خریدار)‌ می‌باشد و کتب ارسالی طبق درخواست اولیه متقاضی جزء در موارد اشکالات چاپی به هیچ‌وجه قابل استرداد نمی‌باشد و نیز هیچ گونه مسئولیتی ناشی از خسارت وارده احتمالی از باربری تا مقصد برعهده انتشارات نخواهد بود.


٣ - خرید اینترنتی 
علاقمندان می‌توانند از طرق سایت اینترنتی انتشارات دانشگاه تهران  به آدرس www.press.ut.ac.ir با انتخاب کتاب مورد نظر به همراه ذکر آدرس دقیق پستی خود، آن را از طریق پست دریافت نمایند. (ورود به سامانه خرید کتاب)

 ارسال کتاب‌هایی که به‌صورت اینترنتی خریداری شده است به سه شیوه انجام می‌گیرد:
1- ارسال با پست سفارشی عادی که هزینه ارسال صد و پنجاه هزار ریال است و در صورت خرید بیش از یک میلیون و پانصد هزار ریال، به صورت رایگان ارسال می شود؛
2- پست پیشتاز که هزینه ارسال آن برعهده خریدار است و به‌هنگام خرید و به تناسب تعداد کتاب‌ها، در پیش فاکتور نمایش داده می‌شود؛
3- ارسال در شهر تهران از طریق پیک خواهد بود و هزینه آن مطابق تعرفه پیک در محل از خریدار دریافت خواهد شد. در این مورد، ضروری است خریدار قبل از ثبت سفارش، استعلام هزینه پیک کند.
نکته مهم: با توجه به تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه، امکان ارسال کتاب از طریق پیک در این روزها و نیز ایام تعطیل رسمی میسر نیست.